МОРЕ + Асканія Нова + Українська пустеля + Гейзер +Актівський Каньйон  

Дати виїздів у 2019р. 13-14-15-16.09,

20-21-22-23.09, 27-28-29-30.09, 04-05-06-07.10

Збір та виїзд з м.Хмельницького о 23-00 год в четвер від Будинку побуту (зупинка Юність)

ДЕНЬ

Зупинка на сніданок. 

АКТІВСЬКИЙ КАНЬЙОН

 

Коли ми чуємо слово «каньйон», уява неодмінно малює нам пейзажі Великого каньйону Колорадо. Але мало хто знає що зовсім поруч, в Миколаївській області, є «молодший брат» американського природного дива – Актовський каньйон.

Цей унікальний природний комплекс, в якому поєдналася велич гранітних скель та живописна краса водної стихії, розташований недалеко від селища Актове Миколаївської області на р. Мертвовод.

За свій майже неземний ландшафт та моторошну назву річки, в якій велика концентрація сірководню, Актовський каньйон отримав назву «Долина диявола». І справді, в цих величних пейзажах є щось надприродне.

Долина диявола

Маючи майже 50 метрів в глибину, Актовський каньйон займає площу у 250 гектарів. Геологи стверджують, що місцеві гори за своєю структурою та віком дуже нагадують систему каньйонів США.

Незважаючи на складний ландшафт та віддаленість від великих населених пунктів, Долина диявола кожного року приваблює безліч туристів.

Обід

Переїзд до Залізного порту.

15.00 Поселення у номерах зі зручностями (душ, туалет в номері) в Залізному Порту.

Відпочинок на морі!

Вечеря. Прогулянка до моря.

 

 

ДЕНЬ

Сніданок.

Відпочинок на морі!

Обід в готелі (за окремим замовленням та оплатою)

15.00 виїзд на гарячі гейзери (за бажанням)

Це артезіанська свердловина глибиною 1,5 кілометра, з якої вода, насичена біологічно активними компонентами, під великим тиском надходить в три невеликих обладнаних басейну. Йод, бром, бор і багато інших елементів роблять це джерело унікальним явищем природи. Вода дуже солона, дуже гаряча, насиченого темно-бурого кольору.

 

Гарячі джерела в Україні за своїми лікувальними властивостями нічим не поступаються водам Мертвого моря. Проблеми з суглобами і щитовидною залозою, турбує астма і варикозне розширення вен, або хочеться просто трохи оздоровитися? Тоді вам точно сюди – до гейзера, в Залізний Порт.

Вечеря. Прогулянка до моря.

3 ДЕНЬ

Сніданок.

9.00 виїзд в “Українську Сахару” – Олешківські піски (за бажанням)

 

ОЛЕШКІВСЬКІ ПІСКИ

Мало хто знає, але в Україні є своя пустеля Сахара – Олешківські піски на Херсонщині є другою за величиною пустелею Європи, бархани тут подекуди сягають 20 метрів. Вдень піски прогріваються до 70 градусів,  а вночі тут досить свіжо. 

 

Пустеля розташована поблизу міста Олешки, що на Херсонщині. Особливістю ландшафтів Олешківські піски завдячують своєму походженню. Існує цікаве припущення, що створення пустелі стало результатом того, що долиною стародавнього Дніпра за льодовикової епохи рухався велетенський масив континентального льоду.

Він періодично приходив з півночі руслом Дніпра і приносив із собою сотні кілометрів ґрунтової маси, що залишалася після танення льодовика. Цей ґрунт формував природні дамби, що відмежовували прильодовикові озера від нижньої ділянки русла ріки. 

Коли ж льодовик танув, рівень води в цих озерах поступово підіймався, і в якусь мить дамба не витримала напруги і прорвалася. Величезний потік води рухався Дніпром до Чорного моря і змивав все на своєму шляху. В районі сучасної Нової Каховки швидкість потоку зменшувалася і трильйони тон піску, змитого з берегів Дніпра, осідали на дно, що утворило масивні піщані арени.

 

Попри те, що у певному сенсі піски завжди існували в долинах Дніпра, все ж їх поширенню сильно сприяла людська діяльність. У 18-19 століттях тут велося активне тваринництво, а саме вівчарство. Худоба почала знищувати рослинний покрив, збільшуючи простір для пісків. До того ж розширення піщаного масиву було підсилене вітровою ерозією. 

Олешківські піски варто відвідати хоча б раз у житті, щоби насолодитися пустельними краєвидами.

Обід в готелі (за окремим замовленням та оплатою)

Відпочинок на морі!

Вечеря. Прогулянка до моря.

 

4 ДЕНЬ

Сніданок. Виселення.

10.00 виїзд до Асканії Нова.

Заповідник Асканія Нова

На території України в Херсонській області поблизу однойменного населеного пункту існує біосферний заповідник Асканія-Нова — рукотворне диво. Це унікальний музей під відкритим небом. Другого такого місця не існує на планеті.

Загальна площа заповідника становить 33 тисячі гектар і ділиться на дендропарк, зоопарк та заповідний цілинний степ, де зібрані близько трьох тисяч видів тварин і п’ятисот видів рослин. Але, це ще не всі цікаві факти про заповідник Асканія Нова. Унікальність даного місця полягає в тому, що дендропарк створений штучно на місці солончаків і сильних вітрів — там, де в принципі не може нічого рости.

На даний момент колекція парку налічує близько трьох тисяч рослин. А в зоопарку зібрано близько тридцяти видів птахів і надані практично всі види тварин, які населяють степи Асканії…. 

Тваринний світ заповідного степу, в основному, зберіг свою аборигенну фауну, за винятком крупних видів ссавців та птахів. Тут зустрічаються типові мешканці степового ландшафту: малий ховрашок, степовий байбак, тушканчик великий, заєць-русак, мишовидні гризуни, а також середні та дрібні хижаки: звичайна лисиця, степовий тхір, ласка.

У заповіднику варто відвідати зоопарк, де зібрані птахи та тварини майже з усіх країн світу,

а також мальовничий ботанічний сад з величезною кількістю штучних ставків, де представлені дерева та кущі усіх кліматичних зон Землі.

Екскурсія «Ретрофотосафарі»

Екскурсія на автомобілі, продовжується 2 години. Тут можна познайомитись з напіввільним утриманням диких тварин. Для їх утримання відведено 2320 гектарів. Вся площа по периметру обнесена огорожею з металевої  сітки і поділена на різні за площею загони. У пасовищний сезон тварини розміщуються залежно від травостою та сумісності. Взимку мешканців тропічних широт (зебр, антилоп, гаялів, ватусі, кафрських буйволів) забирають у приміщення (антилопники). На території залишаються тільки ті тварини, які добре пристосовані до холодного клімату: сайгаки, бізони, олені благородні та плямисті, кулани, коні Пржевальського.

 

Обід в кафе (за власним замовленням та оплатою).

16-00 Виїзд додому.

 

Вартість: 2750 грн (проїзд, проживання, страхування, 3 сніданки/3 вечері)

Обід за додатковим замовленням: 160грн/ 2 рази.

Для дітей до 10 років знижка від вартості туру -10%

 Окремо оплочуються екскурсійний збір та вхідні квитки.

 

Для збірних груп дітей та студентів ціни на поїздки дешевші

(див.рубрику Перелік маршрутів для організованих груп дітей та студентів) 

уточнюйте за тел.0985594300, 0981050557, 0676998791.Асканія Нова, Запоріжжя, зоопарк, Миколаїв, Січ, степ, тварини, Хортиця