Карпатський Уїк-Енд

Дати виїздів: (СБ-НД -щотижня)

 

о 6.00 год виїзд з м.Хмельницького від Будинку побуту (зупинка Юність)

 

о 8.00 год виїзд з м. Кам’янця-Подільського з Проспекту Грушевського 46 (“Карандаш”).

Кожні 2-3 години санітарні зупинки та зупинка на сніданок у спеціально відвідених  місцях.

 

1 день

 Яремча 

У цьому невеликому містечку чудово поєднується чарівна природа і справжній гуцульський колорит. Відпочинок у Яремча залишає незабутні враження та підходить для людей будь-якого віку!

Водоспад Пробій та сувенірний ринок,

 де ви зможете помилуватись витвором природи — саме так можна назвати течію гірської річки 

та придбати на згадку вироби  найкращих гуцульський майстрів.

Микуличенська пивоварня «Гуцульське пиво»

Пивоварня “МИКУЛИЧИН” є одним з визначних об’єктів Яремчанщини. Не рекламуючи себе пивоварня мимовільно стала своєрідною візитівкою села Микуличин. А “Гуцульське” пиво демонструє майстерність гуцулів в натуральній, екологічно чистій, автентичній кухні. Правда це ще не все.

Фірмовий магазин пивоварні не обмежився сортиментом запропонованої продукції. Відвідувачі можуть придбати і другі натуральні продукти: мед карпатський, будз полонинський, вурда, бринза, козиний сир та інша сиромолочна продуція, виготовлена по гуцульській технології. Власник пивоварні розробляє план з використання пива, та його складових у оздоровленні. Зокрема розробляється та втілюється в життя програма пивотерапії.

Музей перевернутий будинок

Люди звикли будувати будинки дахом догори, але одного разу комусь захотілось різноманітності. Сучасні архітектори все частіше намагаються розбавити сірий урбанізм оригінальними спорудами.По всьому світу зустрічаються незвичайні житла: крихітні, довгі, тонкі… Існують будинки, які не підкоряються звичним для нас законам фізики. Тут можна спати на стелі і дивитися на світ догори ногами. Саме такий будинок ми пропонуємо подивитись.

+Виставка 3D картин, парк динозаврів, страуси, кімната кривих дзеркал

ГК БУКОВЕЛЬ

– оглядова екскурсія на канатно-крісельному підйомнику

– гуцульський глінтвейн, колиба з гуцульськими стравами

ГУЦУЛ ЛЕНД

Етнопарк “Гуцул Ленд” – це захопливі історії про життя та побут горян Українських Карпат: гуцулів, бойків та лемків. Це територія, що поєднує в собі різні площадки відпочинку та розваг на території “Буковелю”, яка знаходиться за Озером Молодості.

Однією з основних площадок є скансен (етнографічний комплекс просто неба). Наш скансен відрізняється від звичайних музеїв тим, що має інтерактив із гостями – ви можете зайти в середину хати, якій близько 200 років, сісти на лаву та дивитись, як горить вогонь у печі, спробувати змолоти борошно із пшениці у жорнах, виткати доріжку на справжньому ткацькому верстаті, спостерігати, як готується сир у сироварні та навіть взяти участь у театралізованому дійстві гуцульського весілля.

Тут також є територія, на якій розміщено контактний зоопарк, де живуть у природних умовах свійські, екзотичні, дикі тварини та птахи, від яких будуть у захваті не тільки діти, а й дорослі. Окрім уже згаданих переваг, це креативний простір – зона творчих майстерень та пізнавальних майстер-класів, де можна спостерігати та навчатись народним ремеслам і технікам, які є популярними і які вже є на межі зникнення. 

Поселення у номерах зі зручностями (душ, туалет в номері) смт. Верховина

 

Смачна гуцульська вечеря.

 

2 ДЕНЬ :

Сніданок

СИРОВАРНЯ

В музеї «Хата-стая» весь процес можна побачити на власні очі та долучитися до роботи власними руками, щоб наприкінці екскурсії продегустувати сир власного виробництва.

 

 

▬ Гуцульське мольфарство. Замовляння на добро.

З незапам’ятних часів в Карпатах живуть люди, котрі володіють надприродніми здібностями. Вони “читають” зірки, повелівають бурями і громами, “зав’язують” і “розв’язують” дощ, заклинають змій. Можуть передбачати майбутнє та минуле, зцілюють важко хворих.

На кількох квадратних метрах зібрали особисті речі карпатських мольфарів. Типова етнографічна хата з великою кількістю специфічних артефактів – палиць, ножів, банок з незрозумілим зіллям. І тільки з розповіді екскурсовода стає ясно, що насправді означають ці предмети: в руках досвідченого мольфара ніж здатний розігнати хмари, а посох – примирити подружжя, що посварилося.

Саме тут можна довідатись про боротьбу гуцулів з духами, про способи ведення цієї боротьби, про магічні знаки та предмети, про людей з надприродними властивостями, про магію, як одну зі складових культури гуцулів.

В цій місцевості довго не було медицини. А як вижити в Карпатах? Лікувались травами, молитвою. Нині в Музеї  розповідається не лише про знахарів, але й про магію музики. Коли людина слухає музику, її душа відпочиває. Є тут і про магію танцю. На Гуцульщині весілля гуляли по-різному. Доходило й до бійок. Тоді приходили музики, заграли на скрипці, чи дримбі – і бійки, як не було. 

У Музеї не роблять жодних ритуалів, лише розповідають про віщунів, промівників, які живуть тепер чи були відомі в минулому. Навіть Музей відкрили в ніч на Івана Купала. Це свято в Карпатах величне. Тоді робиться очищення вогнем та водою. Кажуть, після цього можна набратися багато сил.

Стародавня церква 17 ст. та підвісний міст (оглядово)

Серед густих лісів Гуцульщини в Українських Карпатах прихована одна з головних пам’яток архітектури краю – дерев’яна п’ятизрубна церква Успіння Богородиці. Храм датується 1600 роком. Він оточений залишками кам’яних стін, які були споруджені для захисту святині від татарських набігів. Біля церкви розташована дзвіниця 18 століття, старовинний цвинтар і підвісний дерев’яний міст.

Форельне господарство (можна самостійно порибалити і зразу ж посмакувати свіжоприготовану форель)

Навіть затяті нелюбителі риби не встоять перед вишуканим смаком карпатської форелі, а запеклі противники рибалки не захочуть кидати вудочку, поки не впіймають бодай одну царську рибину!

Форель, або, як називають її місцеві, пструг, – царська риба. Форель дуже вибаглива, водиться тільки в чистих гірських річках. Кращого екологічного індикатора, ніж вона, годі придумати.

Цікаво, що для форелі температура тіла людини занадто висока, і якщо взяти її руками, риба отримує опіки та серйозний шок. Тому справжні поціновувачі або роблять це у спеціальних рукавицях, або попередньо охолоджують руки у воді, або намагаються зовсім не торкатися здобичі.

Дегустували пструг і французи, і німці, й австрійці. Облизуючи пальці, запевняли, що риба дуже смачна. Тепер ваша черга.

 17.00 год  —  Виїзд додому.

Вартість: 1150 грн  (проїзд, проживання, страхування)

Харчування: 150 грн (1 сніданок/1 вечеря)

Для дітей до 10 років знижка від вартості туру -10%

Екскурсійні та вхідні квитки оплочуються окремо.

Канатно-крісельний підйомник в Буковелі – 120грн, Перевернутий будинок або Парк Динозаврів – 90грн, ГуцулЛенд – 90грн, Сироварня – 25грн, Мольфарство – 25грн,  Форель – 230грн.

Телефонуйте, пишіть, заходьте!

Телефони: 0985594300, 0676998791, 0981050557

Приєднуйтесь до групи ЕКО-ТУР у ФЕЙСБУЦІ!

 

Подарункові сертифікати на 1,2,3-х денні поїздки, які  будуть  найоригінальнішим подарунком  Вашим рідним, близьким та коханим!!!Буковель, Буковель з Хмельницького, Верховина, з Камянця-Подільського, форель, чани, Яремча